SPOTKANIE 
                                                    OPŁATKOWE

                                         
w dniu 13.01.2024 r.W sobotę, 13 stycznia 2024 roku, w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich kolejarze - reprezentanci Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich spotkali się na wspólnej Mszy św. w intencji kolejarzy i ich rodzin oraz na wspólnym spotkaniu opłatkowym. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Grzegorz Szewczyk, duszpasterz kolejarzy w Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. w Sali Królewskiej odbyło się spotkanie opłatkowe z abp Markiem Jędraszewskim.
Przedstawiciele KSKP składając świąteczne i noworoczne życzenia arcybiskupowi podziękowali za jego posługę formacyjną i duszpasterską. Dzisiaj, kiedy są siły, które dążą do zeświecczenia życia społecznego w państwie, ksiądz arcybiskup jest autorytetem, który jest opoką dla nas, jest głosem mocnym, za co bardzo dziękujemy – mówili kolejarze.
Arcybiskup dziękując kolejarzom za obecność, przypomniał, że gdy jako student był w Rzymie a w tym czasie gdy przyjeżdżał na dworzec Termini Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, witało go kilkaset a nawet kilka tysięcy Polaków. To było prawdziwe patriotyczne spotkanie – mówił metropolita krakowski.
Metropolita krakowski wyrażając wdzięczność kolejarzom za ich służbę na rzecz narodu i państwa polskiego życzył, aby etos polskiego kolejarza ciągle się podnosił po latach zaniedbania. Życzył także, aby rozwijały się polskie koleje wracając do swojej niegdysiejszej świetności, aby nie zapominać o Bogu, bo bez Niego nie da się niczego zbudować. Tylko budowanie na fundamencie, którym jest Chrystus, sprawia, że żadne zawieruchy dziejowe nie są w stanie obalić takiego domu.

KSKP Katowice

© Copyright 2023-2024 KSKP Koło Katowice - Wszelkie prawa zastrzeżone. /TADEUSZPL/