40. OPK na
Jasną Górę
04/05.11.2023 r.
- Czuwanie -XL OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KOLEJARZY na Jasną Górę 4-5.11.2023 r. HASŁO pielgrzymki – „Mocni świadectwem wiary”.

- - - CZUWANIE członków Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich koło w Katowice i koło Nowy Sącz - - -

przed Cudownym Obrazem w dniu 4 /5 listopada 2023 r.

W sobotę w godzinach wieczornych Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy koło z Nowego Sącza na czele z panią Prezes Marią Hotlos oraz przedstawicie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy z Katowic prowadzili Czuwanie przed Cudownym Obrazem. Z KSKP koło Katowice w czuwaniu udział wzięli: Monika Jeremiasch, Jacek Karniewski, Michał Kupka, Tomasz Studziński oraz Agnieszka Kowalczyk, która przypomniała wszystkim pielgrzymom słowa Św. Jana Pawła II podczas drugiej Pielgrzymki do Ojczyzny, Jasna Góra, 19 czerwca 1983 r.: 

„…Powiedz Synowi o naszym trudnym „dziś”. Powiedz o naszym trudnym „dziś” temu Chrystusowi, którego przyszliśmy zaprosić w całą naszą przyszłość. Mówimy do Chrystusa przez Maryję: Bądź z nami w każdy czas! Dziś patrzymy w Twoje oczy, o Matko! O Maryjo, któraś wiedziała w Kanie Galilejskiej, że wina nie mają. O Maryjo! Przecież Ty wiesz o wszystkim, co nas boli. Ty znasz nasze cierpienia, nasze przewinienia i nasze dążenia. Wypowiedz te słowa i do nas. Wypowiadaj je wciąż! Wypowiadaj je niestrudzenie! O Matko Chrystusa, który jest Panem przyszłego wieku...O Matko! O Matko! Pomóż nam przejść z Ewangelią w sercu poprzez nasze trudne „dziś” w tę przyszłość, w którą zaprosiliśmy Chrystusa. Pomóż nam przejść poprzez nasze trudne „dziś” w tę przyszłość, w którą zaprosiliśmy Chrystusa, Księcia Pokoju!” … 

Czuwanie zakończyło się pieśnią: „O Pani Ufność Nasza Modlitwy Twej Obronie, Chroń Nas, Królowo Pokoju”.

- Opracowała: Barbara Kowalczyk - Zdjęcia: Tomasz Studziński

KSKP Katowice

© Copyright 2023 - KSKP Koło Katowice - Wszelkie prawa zastrzeżone. /TADEUSZPL/